logoЗапитання юристові он-лайнlogo

Опитування

Які трудові права педагогів, на Вашу думку, найчастіше порушуються?

Працевлаштування
Оплата праці
Відпустки
Соціальні гарантії
Порядок звільнення

Канікули упродовж року не можуть бути меншими 30 днів, – МОН

Тривалість канікул у загальноосвітніх навчальних закладах протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів. Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

Про це йдеться у роз’ясненні МОН.

«Таким чином, відповідно і строки канікул встановлюються загальноосвітніми навчальними закладами за погодженням з місцевими органами управління освітою, а їхня тривалість протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.

Варто звернути увагу, що відповідно до пункту 9 статті 16 та пункту 1 статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» саме до повноважень місцевих державних адміністрацій в межах, визначених Конституцією і законами України, належить функція державного контролю на відповідних територіях, зокрема, за додержанням законодавства з питань науки і освіти, а також реалізація державної політики в цих галузях.

Враховуючи вищевикладене, у межах компетенції, Міністерством освіти і науки України надано рекомендації місцевим органам управління освітою та загальноосвітнім навчальним закладам щодо орієнтовних термінів проведення канікул продовж навчального року (лист від 20 травня 2013 року № 1/9-349 «Про навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів та структуру 2013/2014 навчального року»). Вищезазначеним листом запропоновано провести осінні канікули з 28 жовтня по 3 листопада, зимові – з 30 грудня по 12 січня, весняні – з 24 по 30 березня.

Згідно з інформацією місцевих органів управління освітою в більшості навчальних закладів України канікули тривають, у низці районів і міст (наприклад Донецької, Івано-Франківської, Луганської областей) вони вже закінчилися, а у Закарпатській області та низці районів інших областей проводитимуться пізніше», – зазначають у МОН.

Джерело: ЗІК