logoЗапитання юристові он-лайнlogo

Опитування

Які трудові права педагогів, на Вашу думку, найчастіше порушуються?

Працевлаштування
Оплата праці
Відпустки
Соціальні гарантії
Порядок звільнення

Декрет відтепер зараховуватимуть до страхового стажу жінок

Верховна Рада ухвалила розроблений Мінсоцполітики закон, що передбачає зарахування до страхового стажу жінок періоду перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років.

Про це повідомили сьогодні у прес-службі Міністерства соціальної політики України.

«Ухвалений закон дозволить під час розрахунку «лікарняних» виплат зараховувати період перебування у відпустці по догляду за дитиною до страхового стажу. Таким чином жінки, які виховують маленьких дітей, одержали ще одну гарантію соціального захисту», – заявила міністр соціальної політики Наталія Королевська.

Досі жінка, яка йшла у відпустку по догляду за дитиною з майже п’ятирічним страховим стажем, за три роки могла розраховувати на виплату у розмірі лише 60% середньої зарплати при виході на лікарняний. Прийнятий закон передбачає включення періоду догляду за дитиною до страхового стажу (у даному випадку – до п’яти років додадуться ще три), що дозволить автоматично отримувати виплату за лікарняним у розмірі 100% від середньої зарплати.

Міністр нагадала, що з 1 липня в Україні до страхового стажу, за яким розраховуються пенсійні виплати, також враховується період відпустки по догляду за дитиною до трьох років.

«Після майже десяти років дискусій довкола цієї теми нам нарешті вдалося включити цей період до страхового стажу. Це важливий крок, адже щороку у таку відпустку іде майже 500 тис. українок, а, отже, їхній страховий стаж до ухвалення цього рішення штучно занижувався», – сказала вона.

Наталія Королевська також повідомила, що зараз напрацьовується пакет пропозицій щодо повернення до трудової діяльності жінок з маленькими дітьми.

«Вже підготовлений законопроект, який дозволить жінкам з дітьми працювати дистанційно, – це допоможе їм поступово повертатися до роботи та мати додатковий заробіток без шкоди для родини. Крім того, ми пропонуємо додаткові преференції роботодавцям, які братимуть таких жінок на роботу, а також ваучери на навчання та перекваліфікацію», – сказала вона.

Довідка.

Законопроект про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку був розроблений Мінсоцполітики та підтриманий 333 народними депутатами.

ЗІК